sobota, 30 kwietnia 2011

News Image Półfinał  LIGI EUROPEJSKIEJ

W pierwszych meczach  Ligi Europejskiej FC PORTO po czterech bramkach Falcao rozgromił u siebie VILLARREAL 5:1 i praktycznie zapewnił sobie awans do finału.W drugim spotkaniu BENFIKA na własnym stadionie zwyciężyła pogromców Lecha Poznań,SPORTING BRAGA 2:1

Na Estadio do Dragao w Porto, w pierwszych 45 minutach nic nie zapowiadało takiej klęski gości.W 45 min.bramkę "do szatni"dla Villarreal  zdobył Cani i na drugą część spotkania zawodnicy"Żółtej Łodzi Podwodnej" wychodzili , prowadząc 1-0.  W drugiej połowie losy spotkania odmieniły.Villarreal był bezradny.Na Estadio do Dragao istniało już tylko Porto,prowadzone przez Villasa Boasa,oraz Falcao,który popisał się skutecznością i strzelił cztery gole,a piątego dorzucił w  63' Guarin.Za tydzień rewanż w Hiszpanii. Villarreal szanse na awans ma niewielkie.

FC Porto FC Porto         5:1 (0:1)       Villarreal  Villarreal C.F.
Bramki: Falcao 51' (k), 69', 76', 90', 63' Guarin - 45' Cani
Porto: Helton - Sapunaru, Rolando, Otamendi, Alvaro Pereira - Guarin (80' Souza), Fernando, Joao Moutinho - Hulk (86' James Rodriguez), Falcao, Cristian Rodriguez (72' Varela)
Villarreal: Diego Lopez - Mario Gaspar, Musacchio, Marchena, Catala - Cani (72' Matilla), Borja Valero (67' Mubarak), Bruzo Soriano, Santi Cazorla - Nilmar (72' Marco Ruben), Rossi
Żółte kartki: Fernando, Hulk, Helton (Porto) - Borja Valero, Diego Lopez, Catala (Villarreal)
Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia)