poniedziałek, 2 maja 2011

SERIE A

AC Milan potrzebuje 1 pkt. by cieszyć się z mistrzostwa.

Na trzy kolejki przed końcem Milan ma 8 punktów przewagi nad Interem i potrzebuje punktu by zdobyć Scudetto.

"Rossoneri" skromnie,  bo 1:0 pokonali Bolognę i w 3 ostatnich meczach potrzebują punktu.Teoretycznie na Scudetto szansę ma Inter,który w sobotę uciekł spod topora,strzelając dwie bramki Cesenie w doliczonym czasie gry ,oraz Napoli,które po bramce Hamsika w 83 min. pokonało Genoe 1:0.
    Ciekawie było we Florencji,gdzie Fiorentina rozgromiła Udinese aż 5:2 (2:1).Po dwa gole dla "Violi" strzelili: Gaetano D´Agostino i Alessio Cerci.
   W pozostałych spotkaniach Chievo odprawiło Lecce 1:0, a Parma rozbiła Palermo 3:1. Sampdoria zremisowała z Brescią 3:3, zaś bramki padły w drugiej połowie. Ostatnią bramkę, gospodarze zdobyli w 90. minucie

PRIMERA DIVISION

Logo Primera Division

PORAŻKI Realu i Barcelony

Barcelona i Real solidarnie przegrały swoje mecze. Na podopiecznych Guardioli sposób znaleźli piłkarze Realu Sociedad San Sebastian. Barca przegrała 2:1 ,choć do przerwy po bramce Thiago w 29 min.prowadziła. Duma Katalonii utrzymała ośmiopunktową przewagę w La Liga na cztery kolejki przed końcem sezonu,ponieważ w sobotnim spotkaniu również Real Madryt przegrał 2:3 z Realem Saragossa. Walczący o utrzymanie goście wprawdzie mieli mniej okazji, ale byli bardzo skuteczni. Dwie bramki zdobył dla nich Angel Lafita, który na dodatek wywalczył karnego.

W innych meczach Racing Santander pokonał przed własną publicznością Real Mallorca 2:0.  Levante na własnym stadionie bezbramkowo zremisowało ze Sportingiem Gijon.N
ajprawdopodobniej  z rozgrywkami La Liga
pożegna się
beniaminek,
Hercules Alicante,który przegrał  ważne spotkanie z Malagą aż 1:3. Kolejnej porażki doznała Almeria, która przegrała z Sevillą 0:1.
Villarreal nie bez problemów pokonał u siebie zespół Getafe. "Żółta Łódź Podwodna" od 32. min.goniła wynik. W drugiej połowie gospodarze po bramkach Caniego w 61. minucie, oraz w 74 min. Giuseppe Rossiego przypieczętowali zwycięstwo.
W ostatnim niedzielnym spotkaniu broniąca się przed spadkiem Osasuna Pampeluna niespodziewanie wygrała u siebie z walczącą o czołowe lokaty Valencią 1:0. i dzięki temu wydostała się ze strefy spadkowej,awansując na 16. miejsce.

LIGUE
  Remis Marsylii z Auxerre

Mistrzowie Francji tylko zremisowali z walczącym o utrzymanie Auxerre 1:1.Jest to spora niespodzianka.Auxerre broniło się przez całe spotkanie ,ale wywiozło cenny remis.Olympique tylko cztery dni cieszyli się pozycją lidera. Powróciło na nie Lille, które rozgromiło Arles Avignon 5:0. PSG pokonało u siebie Valenciennes 3:1 i zrównało się punktami z Lyonem, który pojechał do Tuluzy i chciał zdobyć  trzy punkty,by wywrzeć presję na prowadzącej dwójce.Niestety zawodnicy Claude’a Puela przegrali 2:0 i muszą bronić  trzeciego miejsca, które pozwoli im grać w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

W pozostałych spotkaniach walczące rozpaczliwie o utrzymanie Caen ograło 4:0 na wyjeździe Niceę, która nie przegrała na Stade du Ray od połowy lutego (nie licząc półfinału Pucharu Francji). W innym pojedynku padł bezbramkowy remis Montpellier z Brestem, a w ostatnim spotkaniu, Saint-Etienne zremisowało na własnym obiekcie z Monaco 1:1.

Premier League Home
 KTO ZOSTANIE MISTRZEM ANGLII

Na trzy kolejki przed końcem,wyścig o mistrzostwo Anglii wciąż trwa.Niedzielny mecz pomiędzy Manchesterem a Chelsea może zadecydować o tytule.

United mogli już świętować kolejne mistrzostwo,pod warunkiem że  wygraliby z Arsenalem,a Tottenham pokonało Chelsea.Stało się inaczej.Najpierw  Koguty uległy Chelsea 2:1,a potem Arsenal na Emirates Stadium pokonał Czerwone Diabły 1:0.Jeszcze wszystkie trzy drużyny mają szansę na tytuł.do końca ligi pozostało 3 mecze i do zdobycia jest 9 oczek.Teoretycznie najłatwiejszych rywali mają Kanonierzy,ale i największą stratę do lidera.MU i Chelsea za tydzień zmierzą się na Old Trafford pomiędzy sobą i będzie to bitwa o Anglię.

WYNIKI 35 KOLEJKI
Arsenal1:0 Manchester United     Chelsea2:1 Tottenham Hotspur    Blackburn Rovers1:0 Bolton Wanderers  Blackpool 0:0 Stoke City                Sunderland 0:3 Fulham West Bromwich Albion2:1Aston Villa  Wigan Athletic1:1 Everton  Liverpool3:0 Newcastle United                       Birmingham City1:1 Wolverhampton Wanderers   Manchester City2:1West Ham United
TABELA

QPR awansował do PREMIER LEAGUE
QEENS PARK RANGERS to kolejny londyński klub ,który zapewnił sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.
 sobotę drużyna prowadzona przez Neila Warnocka pokonała w derbach Londynu Watford 2:0.Dzięki temu zwycięstwu i zdobytym punktom,  Rangersi po 15 latach zagrają w Premier League.Klub z Loftus Road zagraja w tej lidze po raz pierwszy od 1996 roku. Jednym z współwłaścicieli jest Bernie Ecclestone, znany głównie z Formuły 1.Obecnie Ecclestone posiada 62 procent udziałów.Pozostając w klimatach F1 należy napisać, że jeszcze nie tak dawno prezesem klubu z Loftus Road był Flavio Briatore. Włoch ustąpił ze stanowiska w lutym 2010 roku.