piątek, 6 maja 2011

FC PORTO I SC BRAGA W FINALE LIGI EUROPEJSKIEJ
Format

Villarreal pokonał FC Porto 3:2 (1:1) w rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Europejskiej. Zwycięstwo nie wystarczyło jednak, by awansować do wielkiego finału. Przed tygodniem "Smoki" rozbiły bowiem Villarreal aż 5:1.

Kibice na El Madrigal obejrzeli bardzo dobre zawody. Villarreal atakował od pierwszej do ostatniej minuty, ale nadzieje gospodarzy rozwiał gol Hulka.
     VILLARREAL                                    FC  PORTO

3:2 (1:1)

Bramki: Cani 17', Joan Capdevila 75', Giuseppe Rossi 80' [k] - Hulk 40', Radamel Falcao 48'
Villarreal: Diego Lopez - Capdevila, Brudno Soriano, Musacchio, Mario Gaspar - Santi Cazorla (Marchena 57'), Matilla (Mubarak 57'), Cani - Rossi, Marco Ruben, Nilmar (Senna 67')
FC Porto: Helton - Alvaro Pereira, Otamendi, Rolando, Sapunaru - Joao Moutinho (Souza 52'), Fernando (Ruben Micael 61'), Guarin - Cristian Rodriguez (James Rodriguez 32'), Falcao, Hulk
Pierwszy mecz 5:1 dla FC Porto. Awans: FC Porto
Zobacz bramki z meczu Villarreal - FC Porto:

Sporting Braga pokonał na swoim stadionie Benfikę Lizbona 1:0 i awansował do finału Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie piłkarze z Lizbony wygrali 2:1.

Piłkarze Bragi awansowali do finału Ligi Europejskiej. W czwartkowym meczu wygrali 1:0 po bramce Custodio.Benfica długo nie mogła sobie poradzić z dobrze grającą defensywą gospodarzy. Jej napór trwał jednak bezustannie od 75 minuty, kiedy goście rzucili wszystko na jedną kartę.Niestety zawodnikom ze stolicynie udało się strzelić bramki mimo niezłych sytuacji.
          BRAGA                                             BENFICA
logo gości1:0 (1:0)  logo gospodarzy
Bramka: 1:0 Custodio Dias de Castro (18)
Pierwszy mecz 2:1 dla Benfiki. Awans Bragi dzięki bramce strzelonej na wyjeździe.