poniedziałek, 2 maja 2011

SERIE A

AC Milan potrzebuje 1 pkt. by cieszyć się z mistrzostwa.

Na trzy kolejki przed końcem Milan ma 8 punktów przewagi nad Interem i potrzebuje punktu by zdobyć Scudetto.

"Rossoneri" skromnie,  bo 1:0 pokonali Bolognę i w 3 ostatnich meczach potrzebują punktu.Teoretycznie na Scudetto szansę ma Inter,który w sobotę uciekł spod topora,strzelając dwie bramki Cesenie w doliczonym czasie gry ,oraz Napoli,które po bramce Hamsika w 83 min. pokonało Genoe 1:0.
    Ciekawie było we Florencji,gdzie Fiorentina rozgromiła Udinese aż 5:2 (2:1).Po dwa gole dla "Violi" strzelili: Gaetano D´Agostino i Alessio Cerci.
   W pozostałych spotkaniach Chievo odprawiło Lecce 1:0, a Parma rozbiła Palermo 3:1. Sampdoria zremisowała z Brescią 3:3, zaś bramki padły w drugiej połowie. Ostatnią bramkę, gospodarze zdobyli w 90. minucie

PRIMERA DIVISION

Logo Primera Division

PORAŻKI Realu i Barcelony

Barcelona i Real solidarnie przegrały swoje mecze. Na podopiecznych Guardioli sposób znaleźli piłkarze Realu Sociedad San Sebastian. Barca przegrała 2:1 ,choć do przerwy po bramce Thiago w 29 min.prowadziła. Duma Katalonii utrzymała ośmiopunktową przewagę w La Liga na cztery kolejki przed końcem sezonu,ponieważ w sobotnim spotkaniu również Real Madryt przegrał 2:3 z Realem Saragossa. Walczący o utrzymanie goście wprawdzie mieli mniej okazji, ale byli bardzo skuteczni. Dwie bramki zdobył dla nich Angel Lafita, który na dodatek wywalczył karnego.

W innych meczach Racing Santander pokonał przed własną publicznością Real Mallorca 2:0.  Levante na własnym stadionie bezbramkowo zremisowało ze Sportingiem Gijon.N
ajprawdopodobniej  z rozgrywkami La Liga
pożegna się
beniaminek,
Hercules Alicante,który przegrał  ważne spotkanie z Malagą aż 1:3. Kolejnej porażki doznała Almeria, która przegrała z Sevillą 0:1.
Villarreal nie bez problemów pokonał u siebie zespół Getafe. "Żółta Łódź Podwodna" od 32. min.goniła wynik. W drugiej połowie gospodarze po bramkach Caniego w 61. minucie, oraz w 74 min. Giuseppe Rossiego przypieczętowali zwycięstwo.
W ostatnim niedzielnym spotkaniu broniąca się przed spadkiem Osasuna Pampeluna niespodziewanie wygrała u siebie z walczącą o czołowe lokaty Valencią 1:0. i dzięki temu wydostała się ze strefy spadkowej,awansując na 16. miejsce.

LIGUE
  Remis Marsylii z Auxerre

Mistrzowie Francji tylko zremisowali z walczącym o utrzymanie Auxerre 1:1.Jest to spora niespodzianka.Auxerre broniło się przez całe spotkanie ,ale wywiozło cenny remis.Olympique tylko cztery dni cieszyli się pozycją lidera. Powróciło na nie Lille, które rozgromiło Arles Avignon 5:0. PSG pokonało u siebie Valenciennes 3:1 i zrównało się punktami z Lyonem, który pojechał do Tuluzy i chciał zdobyć  trzy punkty,by wywrzeć presję na prowadzącej dwójce.Niestety zawodnicy Claude’a Puela przegrali 2:0 i muszą bronić  trzeciego miejsca, które pozwoli im grać w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

W pozostałych spotkaniach walczące rozpaczliwie o utrzymanie Caen ograło 4:0 na wyjeździe Niceę, która nie przegrała na Stade du Ray od połowy lutego (nie licząc półfinału Pucharu Francji). W innym pojedynku padł bezbramkowy remis Montpellier z Brestem, a w ostatnim spotkaniu, Saint-Etienne zremisowało na własnym obiekcie z Monaco 1:1.